Fúkané a striekané izolácie


Fúkaná celulózová izolácia ISOCELL

Technický charakter ISOCELL izolácie

Tepelná izolácia z celulózových vlákien. To je ISOCELL. ISOCELL izolácia je vyrobená recyklovaním novinového papiera. Skvelé izolačné vlastnosti nadobúda vďaka základnému materiálu – drevu.

Pôvod

Spoločnosť ISOCELL je na svetovom trhu už 20 rokov. Sídli v Rakúskom mestečku Neumarkt am Wallersee odkiaľ dodáva izolačné produkty do celej Európy. Celulóza je vyrábaná populárnou technológiou v Rakúsku, Švédsku, Francúzsku a Belgicku. Pokročilý výrobný proces s ohľadom na životné prostredie je zárukou kvality.

Výrobný proces

Recyklovaný papier je rozstrapkaný a zmiešaný s minerálnymi soľami. Vďaka vlastnostiam minerálnych solí je izolácia ISOCELL imúnna voči degradácii materiálu vekom, požiaru, hmyzu a plesni.

Overená kvalita

Izolácia ISOCELL je schválená prísnymi rakúskymi i európskymi úradmi vyžadujúcimi vysokú kvalitu a nezávadnosť výrobku. Materiál neobsahuje podozrivé látky, nie je toxický, ani agresívny voči pokožke. Na dotyk je materiál mäkký a teplý. Už i pri malých hrúbkach prekvapuje ISOCELL vysokou odolnosťou proti usadeniu materiálu a nízkou tepelnou vodivosťou.

Použitie fúkanej izolácie

Vďaka svojej všestrannosti je obľúbená pri rekonštrukciách budov, novostavbách, pasívnych i nízkoenergetických domoch. Vnútorné, vonkajšie steny stavieb, akumulačné zásobníky, fasádne izolácie, medzipodlažné stropy, podlahy, strešné šikminy. To a oveľa viac zvládne evergreen izolácia ISOCELL.

Izolačné vlastnosti

Fúkaná celulóza vypĺňa i tie najmenšie škáry. Vyvracia tak pravidlo z praxe: „Kvalita izolácie spočíva v jej najslabšom mieste.“ I materiál neoplývajúci najnižšou tepelnou vodivosťou tak dokáže dosiahnuť skvelé izolačné výsledky.

Výrazne spomalený prienik slnečných lúčov vďaka vysokej úložnej kapacite izolácie ISOCELL udržiava v letných mesiacoch podkrovné miestnosti chladné i v nočných hodinách. I spánok sa tak pre Vás stane pohodlným a obľúbeným. Rovnako je stanovená i tepelná ochrana v zimných mesiacoch.

Výhody celulózovej izolácie ISOCELL

  • rýchle a bezproblémové aplikovanie
  • recyklovaný materiál
  • odolnosť proti požiaru, hmyzu a plesni
  • pokrytie najmenších škár
  • nízka tepelná vodivosť
  • šetrí Vám peniaze