Čo je fúkaná izolácia ISOCELL?


Tepelná izolácia z celulózových vlákien. To je ISOCELL. ISOCELL izolácia je vyrobená recyklovaním novinového papiera. Skvelé izolačné vlastnosti nadobúda vďaka základnému materiálu – drevu.

Pôvod

Spoločnosť ISOCELL je na svetovom trhu už 20 rokov. Sídli v Rakúskom mestečku Neumarkt am Wallersee odkiaľ dodáva izolačné produkty do celej Európy. Celulóza je vyrábaná populárnou technológiou v Rakúsku, Švédsku, Francúzsku a Belgicku. Pokročilý výrobný proces s ohľadom na životné prostredie je zárukou kvality.

 

Výrobný proces

Recyklovaný papier je rozstrapkaný a zmiešaný s minerálnymi soľami. Vďaka vlastnostiam minerálnych solí je izolácia ISOCELL imúnna voči degradácii materiálu vekom, požiaru, hmyzu a plesni.

Overená kvalita

Izolácia ISOCELL je schválená prísnymi rakúskymi i európskymi úradmi vyžadujúcimi vysokú kvalitu a nezávadnosť výrobku. Materiál neobsahuje podozrivé látky, nie je toxický, ani agresívny voči pokožke. Na dotyk je materiál mäkký a teplý. Už i pri malých hrúbkach prekvapuje ISOCELL vysokou odolnosťou proti usadeniu materiálu a nízkou tepelnou vodivosťou.

Výhody celulózovej izolácie ISOCELL

  • rýchle a bezproblémové aplikovanie
  • recyklovaný materiál
  • odolnosť proti požiaru, hmyzu a plesni
  • pokrytie najmenších škár
  • nízka tepelná vodivosť
  • šetrí Vám peniaze

Použitie fúkanej izolácie

Vďaka svojej všestrannosti je obľúbená pri rekonštrukciách budov, novostavbách, pasívnych i nízkoenergetických domoch. Vnútorné, vonkajšie steny stavieb, akumulačné zásobníky, fasádne izolácie, medzipodlažné stropy, podlahy, strešné šikminy. To a oveľa viac zvládne evergreen izolácia ISOCELL.


Izolačné vlastnosti

Fúkaná celulóza vypĺňa i tie najmenšie škáry. Vyvracia tak pravidlo z praxe: „Kvalita izolácie spočíva v jej najslabšom mieste.“ I materiál neoplývajúci najnižšou tepelnou vodivosťou tak dokáže dosiahnuť skvelé izolačné výsledky.

Výrazne spomalený prienik slnečných lúčov vďaka vysokej úložnej kapacite izolácie ISOCELL udržiava v letných mesiacoch podkrovné miestnosti chladné i v nočných hodinách. I spánok sa tak pre Vás stane pohodlným a obľúbeným. Rovnako je stanovená i tepelná ochrana v zimných mesiacoch.

Ochrana proti požiaru

Izolácia ISOCELL spĺńa úspešne skúšky na konštrukčných dieloch v rozsahu F30 až F90. Umiestňuje sa i v popredí klasifikácie EN B-s2-d0 pre horľavé izolačné látky.

ISOCELL ako regulátor vlhkosti

Netypickou vlastnosťou celulózy je absorbovanie a následné uvoľnenie vlhkosti, zatiaľ čo si zachováva izolačné vlastnosti. Táto vlastnosť výrazne pôsobí na klímu v miestnosti. V stavebníctve tak ide o osvedčený regulátor vlhkosti pri použití u plochých striech bez zadného odvetrávania.

Oproti ostatným druhom izolácii poskytuje ISOCELL výrazne lepšie hodnoty odolnosti proti vetru a vzduchotesnosti. Najmä pri drevodomoch, kde je potreba kvalitnej izolácie nevyhnutná, šetrí mnoho energie a financií.

S ISOCELL-om šetríte energiu, prírodu i peniaze

ISOCELL je známy v oblasti izolácii najprijateľnejším spôsobom výroby pre prírodu. Šetríte tak nie len unikajúce teplo, no najmä životné prostredie. Pri výrobe je použitej omnoho menej energie, ako pri výrobe izolácie z polystyrénu alebo skleného vlákna.

Kvôli škáram a trhlinám v obale budov dochádza k prieniku chladného vzduchu do vnútra. Studený vzduch je ptorebné ohriať. Tvoria sa tak straty, ktoré dosahujú až 60%. Profesionálne zhotovená izolácia pokrývajúca všetky škáry Vám tak šetrí mnoho prostriedkov celoročne.

Chráni proti skondenzovanej vode

Nielen stavba, ale i U-hodnota izolácie trpí kvôli skondenzovanej vode. Vysoké škody sú spôsobené v prípade nevysušenia vzniknutého kondenzátu. Príčinou vzniku je neodborné prevedenie vzduchotesného obalu budovy. V priemere až 2/3 škôd na stavbách  spôsobuje kondenzát vody. Fúkaná izolácia ISOCELL sa dostane doslova všade. Chráni Vašu stavbu proti kondenzu.